• חדר עדנאן קורבן חוקי החירום
  تصغير الخط تكبير الخط طباعة المقالة

  עבד שהאב , י"ר אטלס לחקר ישראל -   عدد القراءات :1028 -   2017-08-10


  האסיר חדר עדנאן מחמד מוסא בן 37 ,ממשיך בשביתת רעב מלפני 29 יום ברצף, בדרישה לשחררו וסיום מעצרו המנהלי , "חירות וכבוד האדם " הם כותרות למאבקו החדש נגד המעצר המנהלי ,שמבוסס על חוקי החירום של המנדט.

  זאת פעם השנייה שחדר עדנאן מנהל מאבק על שחרורו נגד מעצר ללא הגשת כתב אישום ,סיפור חדר עדנאנן הוא סיפור מדינת הכיבוש ,מדינה שאחרי כ- 70 שנה מאז הקמתה מתבססת על חוקי חירום ,חוק שתמון בו הפרת זכויות אדם ואפילו אפליה גזענית וגם סיפור של חברה שנותנת לגיטימציה לכך.

  חדר עדנאן אינו בן מוות ואינו בני עוולה ,כפי שמציגים אותו לעתים גורמי הביטחון ,אלא הוא אוהב את החיים עד 66 יום של רעב ,כך כמו הבז שראה האור של האופק אפילו פעם בחיים .

  במאבקו הממושך חדר עדנאן אינו מביך רק את גורמי הביטחון או אפילו מערכת המשפט ,אלא גם מביך מערכת התקשורת המתגייסת לרוב הזמן לאמץ תפיסת כיבוש ,אפילו גם מביך את כל אלה שדגלו במדינה דמוקראטית ששיכת לציווילזציה נאורה מערבית .

  חדר עדנאן ניהל בעבר מאבק של שביתת רעב למשך 66 יום נגד התיק הסודי שהגיש השב"כ לבית המשפט שלפיו שחרור האסיר מהווה סכנה על שלום הציבור , בסופה של השביתה שוחרר עדנאן , ולא התברר - במבחן התוצאות -שהוא גרם נזק לציבור , דבר שלא סמו לו לב בני החורין ,אלה שדגלו במדינה דמוקרטית . דבר אחד שסמו לו לב הוא שמאבק עדנאן הבליט להם מה שמנסים להרדים במודעותם שהוא : הכישלון הגדול בהקמת מדינה דמוקרטית ,מתנערת לחוקי חירום ואוחזת בביטחון עצמי שתורם לקפוץ על חוקי מנדט ,במאבקו הבליט באופן ברור כישלון מערכת המשפט מול טענות שבריריות של ביטחון ונסיגת הדמוקרטיה מערכיה לטובת ערכים פרימיטיבים .

  החזרתו של חדר עדנאן לכלא פעם נוספת ,נועדה להשתיק עוד קול שצורח באוזן של חרשים , " שיש כאן כיבוש " החרישים לצערינו הם אלא בני החורין ,בני אלוהים והם העם שנבחר.

  חדר עדנאן אכן הוא עכשיו במעצר מינהלי במדינת ישראל ,אבל הוא בעצם הופך המדינה למדינה במעצר בתוך סורגי ובריח ,מעצר שנתפר התיק שלו על ידי ערכי הדמוקרטיה וערכיהם של נביאי ישראל.

  מאבקו של עדנאן הוא מאבק כל אלה שלא משותקים בנפשם ,ומאבק הממשיכים בנסיונם להתנער מהכיבוש וערכיו ,ומחושך של מסדורונת החקירות ותותצאתם - בכל מדינות האיזור שעמוד השדרה שלהן היא מדינת ישראל ומערכת הביטחון שלה.

  מאבקו של חדר עדנאן הוא מאבק של עולם הנאור נגד מערכות המשפט באזור אם זה משפט שדה , משפט צבאי או אפילו בג"ץ שנכנע לדרישת תיק סודי .

  لا يوجد تعليقات
  ...
  عزيزي المتصفح : كن أول من يقوم بالتعليق على هذا الخبر ! أدخل معلوماتك و تعليقك !!
  أهلاً و سهلاً بك معنا في موقع كتائب المقاومة الفلسطينية

  اسمك *

  البريد الالكتروني *

  المدينة

  المعلومات المرسلة *
  أدخل الكود *
  أضف

كتاب الانتفاضة الثانية والبندقية

لقراءة الكتاب اضغط على الصورة